Trustpilot TrustScore 4.8

Çevirinizi 7/24 çevrimiçi sipariş edin

Belgenizi veya metninizi buraya yükleyin ve siparişinizi verin.

Bireysel yardıma veya öneriye mi ihtiyacınız var?

Bize e-posta ile ulaşın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Teknik, hukuk, finans ve tıp alanlarında İtalyanca ve 25 başka dil arasında profesyonel tercüme. ISO 17100 sertifikalı tercüme bürosu.

Buradan hukuk, ekonomi, finans, tıp, teknik vb. gibi alanlarda İtalyanca ve 25 diğer dil arasında kalite güvenceli bir tercüme siparişi verebilirsiniz.

The Native Translator, 2005 yılından beri diğer konuların yanı sıra hukuk, finans, tıp ve teknik alanlarında Türkçeden İtalyancaya ve İtalyancadan Türkçeye ve aynı zamanda da İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Lehçe vb. gibi 25’ten fazla dil arasında profesyonel tercüme yapan ISO 17100 kalite sertifikalı bir tercüme bürosudur. Tercümanlarımız üniversite eğitimine sahiptir ve sektöre özel çalışmaktadır, yani tercümeniz, sadece sizin alanınızda uzman bilgiye sahip ve terminolojiye hakim profesyonel bir tercüman tarafından yapılmaktadır. Çok geniş bir uzmanlık yelpazesine sahip olan şirketimiz, şirketlere, yetkili kurumlara ve aynı zamanda da özel şahıslara İtalyancaya ve İtalyancadan tercüme hizmeti veriyoruz.

İtalyancaya ve İtalyancadan yeminli tercüme

Her türlü hukuki ve birçok mali belge türleri söz konusu olduğunda, bunların karşı tarafça kabul edilebilmesi için, çoğu zaman yeminli bir İtalyan tercüman tarafından tercüme edilmesi gerekmektedir.

Türkçeden İtalyancaya ve İtalyancadan Türkçeye ve aynı zamanda da İtalyanca ve 25’ten fazla dil arasında yeminli tercüme hizmeti veriyoruz. Doğum belgeleri, evlilik belgeleri, boşanma kararları, sürücü belgeleri, sözleşme ve anlaşmalar gibi resmi belgelerin İtalyancaya/İtalyancadan yeminli tercümesini yapıyoruz. 2016’dan itibaren uygulananAB düzenlemesi, bir AB üye devletinin resmi makamları tarafından düzenlenen ve başka bir üye devletin resmi makamlarına sunulan resmi belgeler ve onların onaylı suretlerine dair tasdik ve apostil koşulundan muaf tutulabilecekleri anlamına gelmektedir, ancak bu; özel şahıslar için geçerlidir, şirketler için geçerli değildir.

Aşağıdaki alanlarda İtalyancaya ve İtalyancadan profesyonel uzman tercüme hizmeti veriyoruz:

 • Finans ve ekonomi
 • Hukuk
 • Pazarlama ve Halkla ilişkiler
 • Tıp ve eczacılık
 • Sosyal bilimler metinleri ve belgeleri
 • Teknoloji

Genellikle çalıştığımız dil kombinasyonlarından bazıları aşağıdadır.

 • İtalyancadan İsveççeye ve İsveççeden İtalyancaya
 • İtalyancadan İngilizceye ve İngilizceden İtalyancaya
 • İtalyancadan Almancaya ve Almancadan İtalyancaya
 • İtalyancadan Fransızcaya ve Fransızcadan İtalyancaya
 • İtalyancadan Rusçaya ve Rusçadan İtalyancaya
 • İtalyancadan Lehçeye ve Lehçeden İtalyancaya
 • İtalyancadan İspanyolcaya ve İspanyolcadan İtalyancaya

Ana dil ilkesi bir kalite koşuludur

İtalyanca profesyonel tercüme söz konusu olduğunda, ana dil ilkesi, temel prensiplerden biridir ve bir kalite koşuludur. İlkemiz, bir tercümanın sadece ana diline tercüme yapması gerektiği gerekçesine dayanmaktadır. Örneğin, ana dili İtalyanca olan bir tercüman, İtalyancaya tercüme yapar, ana dili Türkçe olan bir tercüman, Türkçeye tercüme yapar. Bir dilin ana dil olarak görülebilmesi için kişinin o dilin resmi dil olduğu bir ülkede büyümesi ve eğitimini orada tamamlamış olması gerekmektedir.

ISO 17100’a uygun kalite güvenceli tercüme

2011 yılından beri çeviri hizmeti veren büromuz, 2015 yılından itibaren yeni ISO standardı olan ISO 17100’a uygun olarak kalite sertifikasına sahip olmuştur. ISO sertifikasına sahip olmak, tercümanların gereksinimlerinden ve işe alımından yapmış olduğumuz her bir tercümenin kalite güvencesine kadar tüm süreçlerimizin belgelenmesi ve kalite güvencesinin verilmesine dair maliyetini ve büyük iş yükünü üstlendiğimiz anlamına gelmektedir. Örneğin, yalnızca üniversite eğitimine sahip, tam zamanlı, tercüme yaptıkları alanda uzmanlaşmış profesyonel tercümanlar kullandığımızı söyleyebiliriz. Tüm tercümeler, tercümeyi yapanla aynı niteliklere sahip olan ikinci bir tercüman tarafından kontrol edilmektedir. Sertifikalandırmamızdaki kriterlere uyup uymadığımız, bizi sertifikalandıran kuruluş tarafından devamlı olarak kontrol edilmektedir. Kalite sertifikasına sahip İtalyanca tercüme bürosu olmamız, yaptığımız tercümelerde kalite garantisi verdiğimiz anlamına da gelmektedir

Gizlilik tartışılmaz bir konudur

Her zaman çok hassas bilgi içeren tercümelerle karşılaşıyoruz ve tabii ki gizliliği korumaya çok dikkat ediyoruz. Sunucularımız, bilgilerinizin yanlış ellere ulaşmaması için SSL güvenliğine sahiptir.

Bir tercüme ücreti nedir

Belgenizi tercüme portalımıza yükleyiniz, 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde İtalyanca tercüme için hem fiyat hem de tahmini teslim süresine dair bilgi size ulaşsın. Tercümeyi online olarak sipariş edebilir ve doğrudan kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Kabul ettiğimiz ödeme yöntemleri şöyledir: Amex, Diners, Mastercard, Visa, PayPal ve ApplePay.

Sorularınız mı var ya da daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Bize günün her saatinde e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz, 30 dakika içerisinde cevap vermeye çalışıyoruz.

The Native Translator, doğrudan internet üzerinden İtalyancaya ve İtalyancadan nitelikli ve yeminli tercüme hizmeti konusunda uzmanlaşmış, ISO 17100’a uygun olarak sertifikalandırılmış bir tercüme bürosudur.

Bu şirketler kalitemize güveniyor!

<
>