Teknik çeviriler The Native Transator
Trustpilot TrustScore 4.8

Çevirinizi 7/24 çevrimiçi sipariş edin

Belgenizi veya metninizi buraya yükleyin ve siparişinizi verin.

Bireysel yardıma veya öneriye mi ihtiyacınız var?

Bize e-posta ile ulaşın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Teknik tercümanlarımız yalnızca yüksek eğitimli dilbilimciler değil, aynı zamanda da teknik bilgi ve terminolojik açıdan donanımlı tercümanlardır.

The Native Translator –  ISO 17100 kalite sertifikalı teknik tercüme bürosu, kalite garantili teknik tercüme

Avrupa’nın önde gelen teknik tercüme bürolarından birisiyiz ve ISO 17100’a uygun olarak kalite sertifikasına sahibiz. 2005 yılından beri teknik tercüme alanında çalışıyoruz ve dünyanın en büyük teknik şirketlerinden bazılarını müşterilerimiz olarak sayabiliriz. Ayrıca size ve şirketinize dünyanın en önemli dillerinden çoğuna/çoğundan teknik tercüme konusunda yardımcı olabiliriz.

Alanında uzmanlaşmış uzman tercümanlar tarafından yapılan teknik tercüme

Şirketler zamanla küreselleşiyor ve bu, çok dilli teknik ürün bilgilerine dair talebi ve nitelikli teknik tercüme ihtiyacını büyük oranda artırmıştır ve böylece teknik tercüme bürolarına dair talebi de artırmıştır. Bugün, son derece uzmanlaşmış teknik bilgiler genellikle daha fazla dile çevrilmektedir, bu yönümüzle; sadece uzman tercüme bürolarının sıklıkla talep edilen kaliteyi ve dil çiftini sunabileceği anlamına gelen bir durumdur.

Teknik bir tercümanın bu sebeple, dil becerisinin yanı sıra, tercümenin uygulandığı belirli bir teknik alanda çok iyi bir bilgiye sahip olması ve ilgili terminolojiye dair yeterli bilgisinin olması gerekmektedir. Diğer konuların yanı sıra teknik tercüme alanındaki uzmanlığımız sayesinde, gereken yeterliliği oluşturduk ve teknik ürün bilgileri ve kılavuzlardan pazarlama materyalleri, Power Point sunumları, internet içeriği ve daha fazlası gibi daha yaratıcı içeriğe sahip olan metinlere kadar her şeyi, 600’den fazla dil çiftine tercüme ediyoruz.

Ana diline tercüme yapan dil eğitimi almış teknisyenler

Teknik alanda uzman tercümanlarımız kaynak dilde her zaman akıcıdır ve hedef dil, ana dilleridir. Bunun yanı sıra, genellikle teknik alanda üniversite eğitimi almış ve kendi uzmanlık alanlarında derinlemesine bir uzmanlık bilgisine sahip, teknik bir geçmişe sahiptirler. İsveççe, İngilizce, Çince, Almanca, Danca, Norveççe, Fince, Fransızca, İspanyolca, İsveççe, Japonca ve Rusça da dahil olmak üzere 100’den fazla dile/dilden teknik tercüme hizmeti veriyoruz.

Terminoloji veri tabanları ve çeviri bellekleri

Devamlı olarak daha önce yapmış olduğumuz tercümeleri yeniden kullanmayı sağlayan şirkete özel çeviri bellekleri kullanıyoruz. Bunun avantajları çok fazladır, hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlamaktadır, ancak hepsinden önemlisi sadece belge içerisinde değil belgeler arasında da tutarlı bir terminoloji sağlamaktadır.

Örneğin aşağıdakileri tercüme ediyoruz:

  • talimat kitapçıkları
  • kullanım talimatları
  • öğretici yayınlar
  • web siteleri
  • kılavuzlar
  • patentler
  • yazılım
  • Power Point sunumları
  • ürün katalogları ve broşürler
  • raporlar

Kalite güvenceli teknik belge tercümesi

Tercümelerin kalitesine çok büyük bir önem veriyoruz ve dünyanın önde gelen tercüme bürolarından birisi olarak, sektördeki en iyi tercümanlarla çalışma olanağına sahibiz. ISO 17100 standardına göre kalite sertifikasına sahibiz ve çalışmalarımız düzenli olarak sertifika yetkilisi olan kurumlar tarafından kontrol edilmektedir ve bu da tabii ki bir müşteri olarak sizlere bir güvenlik sağlamaktadır.

Gizlilik tartışılmaz bir konudur

Her zaman büyük miktarda çok hassas bilgiyi ele alıyoruz ve tabii ki gizliliği korumaya çok dikkat ediyoruz.

Tercüme ücreti ne kadar

Belgenizi doğrudan tercüme portalimiza yükleyiniz ve 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde bir teknik tercüme için hem fiyat hem de tahmini teslim süresine dair bilgi size ulaşsın. Tercümeyi sipariş edebilir ve ödemeyi doğrudan online olarak kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Kabul ettiğimiz ödeme yöntemleri şöyledir: Amex, Diners, Mastercard, Visa, PayPal ve ApplePay.

Sorularınız mı var, daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Bize günün her saatinde e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz, 30 dakika içerisinde cevap vermeye çalışıyoruz.

The Native Translator, doğrudan internet üzerinden nitelikli teknik tercüme hizmeti konusunda uzmanlaşmış, ISO 17100 sertifikalı bir teknik tercüme bürosudur.

Bu şirketler kalitemize güveniyor!

<
>