İngilizceye ve İngilizceden yeminli tercüme ve uzman tercüme ISO 17100

Çevrimiçi teklif
TEKLIF AL
Şirketler için teklifler
 • Avantajları içeren çerçeve anlaşması
 • Toplu müşteri indirimi
 • 7/24 tercüme hizmeti mevcut

Bigli al

Kalite garantisiyle!
 • ISO 17100 sertifikalı
 • ISO 27001'e uygun olarak bilgi güvenliği
 • ISO 14001'e uygun olarak çevre çalışması
 • Garantili mükemmel - memnun müşteri garantisi
Belgelerin tercümesi
 • Tıbbi, hukuki, teknik, finansal belgeler
 • İmzalı ve kaşeli yeminli tercümeler
 • 60 dile her türlü tercüme

Hukuk, ekonomi, tıp ve teknik alanlarında İngilizceye ve İngilizceden yeminli tercüme ve teknik tercüme.

Profesyonel bir şekilde İngilizce iletişim kurabilmek, uluslararası alanda çalışan herkes için mutlak bir ihtiyaçtır. Profesyonel ve doğru bir iletişim, her zamankinden daha önemlidir, bununla birlikte İngilizce metinlerinizin kalitesi, sizin ve temsil ettiğiniz şirketin nasıl algılandığını belirlemektedir. The Native Translator, İngilizce ile 25’i doğrudan online olmak üzere 100’den fazla dil arasında profesyonel tercüme hizmeti veren global ve kalite sertifikalı bir tercüme bürosudur. İngilizce ve 25 dil arasında yeminli tercüme ya da nitelikli bir teknik tercüme siparişi verebilir ve bunun için 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde doğrudan online olarak ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

ISO 17100 sertifikalı tercüme bürosu tarafından yapılan İngilizceye/İngilizceden profesyonel tercüme

The Native Translator, ISO 17100 sertifikalı bir tercüme bürosudur ve lider bir profesyonel tercüme tedarikçisidir. Yani İngilizceye ve İngilizceden teknik ve yeminli tercüme hizmeti  sunar. Hem hedef gruba uyarlanmış, hem de gramer ve terminolojik olarak doğru ve yüksek kaliteli tercüme hizmeti veriyoruz. Tercümanlarımız lisans mezunudur ve tabii ki yalnızca kendi ana dillerine tercüme yapmaktadırlar. İngilizceye bir tercüme siparişi verdiğinizde, tercümenizin nerede kullanılacağına bağlı olarak ana dili Amerikan, Avustralya ya da İngiliz İngilizcesi olan bir tercüman tarafından yapılacaktır, İngilizceden Türkçeye tercüme yapacaksak tercümanın ana dili tabii ki Türkçe olacaktır. Metin ve belgeleri sadece tercüme etmekle kalmıyoruz, aynı zamanda da İngilizce metinlerinizi düzeltip dilsel olarak inceliyoruz.

Birçok türdeki belge ve metnin İngilizceye ve İngilizceden tercümesini yapıyoruz

Temel olarak tüm belge ve metinleri İngilizceye ve İngilizceden tercüme ediyoruz. Anlaşmalar ve sözleşmeler, mahkeme raporları, karne, sicil belgeleri, tıbbi metinler, tıbbi çalışmalar, hasta kayıtları, basın bültenleri, teknik kılavuzlar, internet metinleri vb. gibi hukuki metinlerin uzman tercümesi ya da yeminli tercümesi konusunda size yardımcı olabiliriz. Hukuk, ekonomi, tıp, teknik alanlarda nitelikli tercüme, uzman tercüme olarak adlandırılır. Yani tercümanın metni anlamak için konuya özel yeterliliğe sahip olması ve aynı zamanda da doğru terminolojiyi kullanabilmesi gereken tercümedir. Türkçeve İngilizce arasında ve aynı zamanda da İngilizce ve 100’den fazla dil arasında uzman tercüme yapıyoruz.

Avustralya, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda ve ABD için Türkçeden İngilizceye yeminli tercüme

Anlaşmalar, sözleşmeler, karneler, hükümler, sicil belgeleri, evlilik belgeleri vb. gibi hukuki belgelerin yanı sıra birçok finansal belge türünün yetkili bir makam, mahkeme, üniversite ya da banka gibi bir alıcı tarafından kabul edilmesi için bunun yeminli bir tercüman tarafından İngilizceye tercüme edilmesi gerekmektedir. Türkçeden İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye ya da İngilizceye 100’den fazla dil arasında yeminli tercüme yapıyoruz.

Tercümanlar için uluslararası bir yetkilendirme bulunmamaktadır ve bu sebeple her zaman, Avustralya, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda ya da ABD olup olmadığına bakılmaksızın, tercümenin kabul edilmesiyle ilgili hiçbir zaman sorun yaşamamanız için mümkün olduğunca tercümenin kullanılacağı ülkedeki İngilizceye yeminli tercüme yapıyoruz. Bir belge Türkçeden İngilizceye tercüme edilecekse ve tercüme İngiltere’de kullanılacaksa, İngiltere’de ITI (Tercüme & Mütercim Tercüme Enstitüsü) aracılığıyla yetkilendirilmiş İngilizce tercümanlarımızdan biri tarafından yapılacaktır, ancak Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve ABD’de yeminli tercümanlarımız da vardır. Bu sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Ana dil ilkesi bir kalite koşuludur

Profesyonel tercüme söz konusu olduğunda, ana dil ilkesi, temel taşlardan biridir ve bir kalite koşuludur. İlkemiz, bir tercümanın sadece ana diline tercüme yapması gerektiği gerekçesine dayanmaktadır. Örneğin, ana dili İngilizce olan bir tercüman, İngilizceye tercüme yapar, ana dili Türkçe olan bir tercüman, Türkçeye tercüme yapar. Bir dilin ana dil olarak görülebilmesi için kişinin o dilin resmi dil olduğu bir ülkede büyümesi ve eğitimini orada tamamlamış olması gerekmektedir.

ISO 17100’a uygun olarak kalite güvenceli tercüme

2011 yılından beri çeviri hizmeti veren büromuz, 2015 yılından itibaren yeni ISO standardı olan ISO 17100’a uygun olarak kalite sertifikasına sahip olmuştur. ISO sertifikasına sahip olmak, tercümanların gereksinimlerinden ve işe alımından yapmış olduğumuz her bir tercümenin kalite güvencesine kadar tüm süreçlerimizin belgelenmesi ve kalite güvencesinin verilmesine dair maliyetini ve büyük iş yükünü üstlendiğimiz anlamına gelmektedir. Örneğin, yalnızca lisans mezunu, tam zamanlı, tercüme yaptıkları alanda uzmanlaşmış profesyonel tercümanlarla çalıştığımızı söyleyebiliriz. Tüm tercümeler, tercümeyi yapanla aynı niteliklere sahip olan ikinci bir tercüman tarafından kontrol edilmektedir. Sertifikalandırmamızdaki kriterlere uyup uymadığımız, bizi sertifikalandıran kuruluş tarafından devamlı olarak kontrol edilmektedir. Kalite sertifikasına sahip İngilizce tercüme bürosu olmamız, yaptığımız tercümelerde kalite garantisi verdiğimiz anlamına da gelmektedir

Gizlilik tartışılmaz bir konudur

Gizli bilgileri her zaman katı bir şekilde ele alıyoruz ve tabii ki tüm işleri katı bir gizlilik kapsamında yürütüyoruz.

Bir tercüme ücreti nedir

Belgenizi doğrudan tercüme portalımıza yükleyiniz, 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde İngilizce tercüme için hem fiyat hem de tahmini teslimat süresine dair bilgi size ulaşsın. Tercümeyi online olarak sipariş edebilir ve doğrudan kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Kabul ettiğimiz ödeme yöntemleri şöyledir: Amex, Diners, Mastercard, Visa, PayPal ve ApplePay.

Sorularınız mı var, daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Bize günün her saatinde e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz, 30 dakika içerisinde cevap vermeye çalışıyoruz.

The Native Translator, doğrudan internet üzerinden İngilizceye ve İngilizceden nitelikli ve yeminli tercüme hizmeti konusunda uzmanlaşmış, ISO 17100’a göre sertifikalandırılmış bir tercüme bürosudur.

Çevrimiçi teklif
TEKLIF AL
Kalite garantisiyle!
 • ISO 17100 sertifikalı
 • ISO 27001'e uygun olarak bilgi güvenliği
 • ISO 14001'e uygun olarak çevre çalışması
 • Garantili mükemmel - memnun müşteri garantisi

Bu şirketler kalitemize güveniyor!

<
>