Romenceye ve Romenceden profesyonel tercüme ISO 17100

Çevrimiçi teklif
TEKLIF AL
Şirketler için teklifler
 • Avantajları içeren çerçeve anlaşması
 • Toplu müşteri indirimi
 • 7/24 tercüme hizmeti mevcut

Bigli al

Kalite garantisiyle!
 • ISO 17100 sertifikalı
 • ISO 27001'e uygun olarak bilgi güvenliği
 • ISO 14001'e uygun olarak çevre çalışması
 • Garantili mükemmel - memnun müşteri garantisi
Belgelerin tercümesi
 • Tıbbi, hukuki, teknik, finansal belgeler
 • İmzalı ve kaşeli yeminli tercümeler
 • 60 dile her türlü tercüme

Hukuk, ekonomi, tıp ve teknik alanlarında Romenceye ve Romenceden yeminli ve teknik tercüme hizmeti veriyoruz.

Bir mahkeme kararının, bir sicil belgesinin, banka hesap dökümünün, evlilik belgesinin, sözleşmenin ya da tıbbi bir kaydın Romenceye ya da Romenceden tercümesine mi ihtiyacınız var?

The Native Translator, ISO 17100 kalite sertifikalı bir tercüme bürosudur ve doğrudan online olarak Romence ve 25’ten fazla dil arasında profesyonel tercüme yapıyoruz. İster nitelikli bir tıbbi tercümeye ister örneğin bir doğum belgesinin, karnenin ya da bir sözleşmenin yeminli tercümesine ihtiyacınız olsun, size yardımcı olabiliriz.

Birçok türde belge ve metnin Romenceye ve Romenceden tercümesini yapıyoruz

Temel olarak her türlü belge ve metni tercüme ediyoruz. Sözleşme ve anlaşmalar, hükümler, mahkeme raporları, karneler, sicil belgeleri, sürücü belgeleri, evlilik belgeleri, tıbbi çalışmalar, hasta kayıtları, basın bültenleri, teknik kılavuzlar, internet metinleri vb. gibi hukuki metinlerin Türkçeden Romenceye ya da Romenceden Türkçeye ya da örneğin İngilizce, Fransızca, Lehçe, Rusça, İspanyolca, Almanca vb. gibi diğer 25 dilimizden biriyle kombinasyon halinde Romence uzman tercümesi ya da yeminli tercümesi konusunda size yardımcı olabiliriz.

Romenceden ya da Romenceye teknik tercüme

Bir tıbbi kaydın, bir teknik raporun ya da bir sözleşmenin taslağının tercümesi, uzman yeterliliğine sahip bir tercüman gerektiren belgelere örnektir. İster yüksek teknoloji, ister hukuk, finans ya da tıp alanında olsun, konuya özel terminoloji içeren metinler, herhangi bir tercüman tarafından tercüme edilemez, bunlar uzman yeterliliği gerektirmektedir. Uzman yeterliliği gerektiren bir konuda Türkçeden Romenceye ya da tam tersi dilde bir tercüme siparişi verdiğiniz zaman, tercümeniz, üniversite eğitimine sahip uzman bir tercüman tarafından yapılmaktadır.

Romenceye ve Romenceden yeminli tercüme

Hukuki, mali ve tıbbi belge ve metinlerin yeminli tercümesini yapıyoruz. Bizimle doğrudan online olarak Romenceden Türkçeye ve Türkçeden Romenceye ve aynı zamanda da Romence ve 25 farklı dil arasında yeminli tercüme konusunda çalışabilirsiniz.

Romenceden Türkçeye Noter tarafından yetkilendirilmiş tercüman

Romenceden Türkçeye bir yeminli tercüme siparişi verdiğiniz zaman, bu, çoğunlukla alıcı ülkede yetkilendirilmiş bir tercüman tarafından yapılacaktır. Bazı durumlarda, Romanya Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir tercümanla çalışmayı tercih edebiliriz.

2019 tarihinde yapılan AB düzenlemesi, bir AB üyesi devletin kamu makamları tarafından düzenlenmiş ve başka bir üye devletin makamlarına verilecek olan resmi belgeler ve bunların onaylı kopyalarına dair tasdikleme ve apostil konularına dair istisnalar yapılabileceği anlamına gelmektedir. Bu, Romanya’da yetkilendirilmiş bir tercüman tarafından Romenceden Türkçeye yapılan bir yeminli tercümanın, apostilsiz bir şekilde Türkçede geçerli olduğu ve bunun tam tersinin de olduğu anlamına gelmektedir.

Türkçeden Romenceye yeminli tercüme siparişi verdiğiniz zaman

Türkçeden Romenceye yeminli bir tercüme siparişi verdiğiniz zaman, bunu Romanya’da yapıyoruz. Yani tercümenizi Romanya Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir Romence tercüman yapacaktır. Bunun sebebi de tercümanlarımızın dilin konuşulduğu ülkede yaşamalarını ve tabii ki kendi ana dillerine tercüme etmelerini istememizdir. Türkçe yeminli bir tercüman tarafından yapılan bir tercümenin, Romanya’da kabul edilebilmesi için genellikle Noterdenbir apostille sunulması ve/veya  Devlet dairesinin hukuk bürosunda tasdiklenmesi gerekmektedir.

Ana dil ilkesi bir kalite koşuludur

Profesyonel tercüme söz konusu olduğunda, ana dil ilkesi, temel taşlardan biridir ve bir kalite koşuludur. İlkemiz, bir tercümanın sadece ana diline tercüme yapması gerektiği gerekçesine dayanmaktadır. Örneğin, ana dili Romence olan bir tercüman, Romenceye tercüme yapar, ana dili Türkçe olan bir tercüman, Türkçe tercüme yapar. Bir dilin ana dil olarak görülebilmesi için kişinin o dilin resmi dil olduğu bir ülkede büyümesi ve eğitimini orada tamamlamış olması gerekmektedir.

Romenceye ve Romenceden kalite güvenceli belge tercümesi

ISO 17100’a göre kalite sertifikasına sahibiz. Çalışmalarımız, düzenli olarak sertifikalandırma yetkili kurumu tarafından kontrol edilmektedir ve bu da tabii ki müşteri olarak sizlere büyük bir güven sağlamaktadır. ISO 17100 sertifikalandırmasının ne anlama geldiği hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Gizlilik tartışılmaz bir konudur

Her zaman çok hassas bilgi içeren tercümelerle karşılaşıyoruz ve tabii ki gizliliği korumaya çok dikkat ediyoruz. Sunucularımız, bilgilerinizin yanlış ellere ulaşmaması için SSL güvenliğine sahiptir.

Romenceye ya da Romenceden bir belge tercüme ücreti nedir?

Belgenizi tercüme portalımıza yükleyiniz, 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde hem fiyat hem de tahmini teslim süresine dair bilgi size ulaşsın. Tercümeyi online olarak sipariş edebilir ve doğrudan kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Kabul ettiğimiz ödeme yöntemleri şöyledir: Amex, Diners, Mastercard, Visa, PayPal ve ApplePay.

Sorularınız mı var ya da daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Bize günün her saatinde e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz, 15 dakika içerisinde cevap vermeye çalışıyoruz.

The Native Translator, doğrudan internet üzerinden Romenceye ve Romenceden nitelikli ve yeminli tercüme hizmeti konusunda uzmanlaşmış, ISO 17100’a uygun olarak sertifikalandırılmış bir tercüme bürosudur.

Çevrimiçi teklif
TEKLIF AL
Kalite garantisiyle!
 • ISO 17100 sertifikalı
 • ISO 27001'e uygun olarak bilgi güvenliği
 • ISO 14001'e uygun olarak çevre çalışması
 • Garantili mükemmel - memnun müşteri garantisi

Bu şirketler kalitemize güveniyor!

<
>